vineri, 5 iulie 2019

(Video) Schimbul 1, din nou numarul 1!

Spectacolul sportiv nu poate fi desavarsit daca lipsesc ambitiile si orgoliile. Iar acest spectacol a fost oferit de doua echipe frumoase, respectiv echipa schimbului 1 si echipa schimbului 2. Anbele s-au infruntat in finala turneului de minifotbal la nivelul CD Tichilesti, alternanta scorului si prestatia jucatorilor depasind asteptarile spectatorilor. De la 3 - 1 pentru schimbul 2 in prima repriza, revenirea schimbului 1 in a doua repriza a fost spectaculoasa, realizand nu mai putin de 4 goluri. Un gol al schimbului 2 pe finalul meciului le-au reaprins sperantele insa totul s-a terminat la scorul de 5 - 4 pentru schimbul 1, acestia devenind campioni pentru a doua oara consecutiv.

In confruntarea pentru locul 3 s-au intalnit echipele schimbului 4 si a escortelor, Meciul a fost unul echilibrat, cu multe ocazii de ambele parti, Schimbul 4 impunandu-se la final cu 6 - 4 si intrand in posesia bronzului la acest turneu. Ne bucuram sa constatam apetitul pentru miscare si competitie si nu in ultimul rand ambitia la care s-au inhamat colegii pentru o prestatie cat mai buna. Daca anul trecut atat Schimbul 4 cat si Schimbul 2 nu au trecut de grupe, anul asta ambele echipei au ocupat loc pe podium.
Felicitari tuturor echipelor competitoare !